PostHeaderIcon ІНДИГО на 5-ому!

23 червня 2010 року на 5-й канал для участі в передачі «Ранок з 5»  була запрошена  психолог Центру розвитку дитини «ІНДИГО» Василюк Катерина. Темою прямого ефіру був «Почерк та характер людини».

Під час бесіди були розкриті такі питання:

–         важливість каліграфічного почерку в час технічного прогресу;

–         вплив почерку на характер людини;

–         залежність почерку від внутрішнього стану людини.

У бесіді Катерина зазначила, що каліграфічний почерк впливає на розвиток мовлення, мислення, словникового запасу, розкриття внутрішніх якостей людини та здатність їх корегувати. В залежності від зміни почерку змінюється і характер людини. У почерку можна виявити настрій та частоту його змін. Почерк, як проективна методика малюнку, є індивідуальним, тому вивчаючи почерк, можна дізнатися не тільки  про психологічний стан людини, а і про фізіологічний.

Психолог зауважила, що батькам слід звернути  увагу на готовність руки дитини до письма та не поспішати рано вчити дитину писати.

Для підготовки руки до письма та для розвитку дрібної моторики Катерина дала декілька рекомендацій та порадила робити декілька простих вправ.

Вправа «Горішок» (горішок (наприклад, грецький горіх) перебирається послідовно кінчиками пальців, а саме: на декілька секунд утримується почергово між великим та вказівним пальцями, між великим та середнім, між великим та безіменним, між великим та мізинчиком, а потім у зворотньому порядку, так декілька раз).

Вправа «Хвилька» (руки витягнуті долонями догори, почергово згинати та розгинати пальчиками).

Вправа «Попелюшка» (перебирати декілька видів круп в тарілочці кінчиками пальців).

Під час письма напружується м’язи шиї, спини та живота, тому необхідно робити динамічні перерви. Потрібно слідкувати, щоб під час письма дитина сиділа з рівною спиною за столом з метою профілактики порушення зору та  сколіозу.

P.S.   Це вже не перший виступ психолога Центру розвитку дитини «ІНДИГО» на телебаченні. В  минулому році Василюк Катерину запрошували  на телеканал «Інтер» для участі в передачі, тема якої була «Готовність дитини до школи».

Залиште, будь-ласка, свій коментар

Архіви
Сувій блоґів
Категорії
Корисні посилання
Архів