PostHeaderIcon ВІД МАТЕРІ ДО ДОНІ, З ДАВНИНИ І ПОНИНІ!

2013_0426009825 квітня 2013 року в ЦРД “ІНДИГО” напередодні Велокодніх Свят відбувся майстер-клас “Писанка”, який провела мама вихованця Центру Марка Парьохіна –  Антоніна. Майстерність писанкарства Антоніна здобула від своєї мами, передає своїй родині і легко ділиться секретами з бажаючими залучитися до стародавнього мистецтва.

Як розказала Антоніна, зазвичай писанку пишуть на сирому яйці. Пролежавши деякий час, вона засихає зсередини і тому може зберігатись роками. Сьогодні більш популярні декоративні писанки, з яких перед розписом видувають вміст, проколюючи дірочки з протилежних сторін яйця. Але для новачків вона радить працювати з вареними яйцями.

Для роботи крім яєць нам знадобляться: писачок – спеціальний інструмент для нанесення воску, віск або воскова свічка, парафінова свічка, паперові серветки,  ложки,  харчові барвники, скляні півлітрові або 300 гр. баночки для фарбування на кожну фарбу окремо,   оцет (додається у фарби для закріплення), простий олівець та гумка, узори.

Етапи роботи:

1. У скляну баночку наливаємо склянку гарячої води (не окропу), висипаємо пакетик барвника і добре розмішуємо. Коли фарба охолоне, додаємо дві столові ложки оцту. Таку фарбу можна використовувати тривалий час, але при цьому її слід тримати в закритому посуді.

2. Варимо яйця та охолоджуємо.

3. На суху поверхню яйця легко олівцем наносимо візерунок. При нанесенні узору правою рукою рекомендується підтримувати центр бокової сторони яйця мізинчиком правої (для лівшів навпаки) для отримання ефекту “циркуля”. Розігріваємо писачок над свічкою, кладемо в отвір трохи воску і ще раз підігріваємо. Відразу ж ведемо лінії на писанці. Спочатку наносимо ті лінії візерунка, які повинні бути білими. 

4. Занурюємо яйце у ​​жовту фарбу чи іншу на ваш вибір, але послідовність кольорів для кожної писанки визначається окремо та завжди керуються принципом «від самого світлого – до найтемнішого.

5. Коли писанка зафарбується, акуратно ложкою дістаємо її з баночки і легенько прибираємо зайву вологу серветкою. Підсушуємо кілька хвилин.

6. Наносимо писачком візерунок, який повинен вийти жовтим. 

7. Опускаємо яйце в іншу фарбу. Повторюємо етапи 5,  6 до повного нанесення всіх кольорів і візерунків.

8.  Тепер писанка практично готова, залишається тільки зняти віск. Для цього акуратно підносимо яйце до вогню свічки трохи з боку, але ні в якому разі не зверху, інакше писанка вкриється чорною кіптявою. Через кілька секунд віск розтане, витріть його чистою серветкою або шматочком м’якої тканини.

Писанка готова!

Подаруйте її вашим близьким з побажаннями гарного року і щастя в їх будинку!

Залиште, будь-ласка, свій коментар

Архіви
Сувій блоґів
Категорії
Корисні посилання
Архів